ŠICÍ DÍLNA

Deky, polštáře, výplně, matracové potahy a chrániče, nepropustné podložky a zakázková výroba


Šicí dílna je nedílnou součásti naší společnosti již prakticky od počátku.

Postupem prošla vlastním vývojem od šití na zakázku, šití sedáků k zahradnímu nábytku až do dnešní doby, kdy je na opravdu velice technologické, kvalitativní a objemové úrovni. Největším podílem je výroba a zpracování prošívaného programu, což jsou od dodávek polotovarů ve formě proševů, až po kompletní dodávky finální výroby ve formě prošívaných dek, polštářů, matracových potahů, přehozů, matracových chráničů, atd. Vše zpracujeme dle přesného zadání zadavatele, většina výrobků je pak určena k finálnímu prodeji. Dodáváme i matrace na míru.

Zabýváme se také distribucí PES Yerseje, významného světového výrobce tohoto materiálu. Tento materiál se používá při výrobě matracových potahů. Výběr tohoto materiálu ve formě proševu najdete v sekci Proševy. Nabídneme Vám i další produkty ze široké nabídky těchto materiálů.

Prošívaná deka LETNÍ

Prošívaná deka Letní z 100% PES rouna vám poslouží po celý rok. Přikrývka má výborné tepelné vlastnosti. Materiál je vhodný pro alergiky a nabízí snadnou údržbu. Celoroční přikrývka je vhodná pro spánek během všech ročních období.

Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

Složení: Micro-100% Polyester, rouno 1200g/m2

 • 135 x 200 cm
 • 135 x 220 cm
 • 200 x 220 cm

Prošívaná deka ZIMNÍ

Prošívaná deka Zimní má výborné tepelné vlastnosti. Materiál je vhodný pro alergiky a nabízí snadnou údržbu. Celoroční přikrývka je vhodná pro spánek během všech ročních období, od jara až do zimy.

Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

Složení: Micro – 100% Polyester, rouno 1750g/m2

 • 135 x 200 cm
 • 135 x 220 cm
 • 200 x 220 cm

Prošívaná deka THERMO

Prošívaná deka Thermo, má vyšší hřejivost než celoroční přikrývky. Je to ideální volba pro zimní spánek.

Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

Složení:Micro-100% Polyester, rouno 2070g

 • 135 x 200 cm
 • 135 x 220 cm

Prošívaná deka DOUBLE

Pokud se rádi zachumlá a máte rádi teplo, doporučujeme pořídit si přikrývku Double, která je vhodná do chladných nocí. Přikrývka, která se Vám přizpůsobí! Double deka je tvořena dvěma samostatnými přikrývkami o hmotnosti 1200g/m2 a 1200g/m2 spojenými zavázkami. Na zimu necháte přikrývky spojené, aby Vás krásně hřály, na léto je rozdělíte a získáte tak přikrývky lehké a méně hřejivé.

Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

Složení: Micro-100% Polyester, rouno 1200g/m2 + 1200gg/m2

 • 135 x 200 cm
 • 135 x 220 cm

Polštáře vyplněné dutým vláknem jsou nejlepší volbou nejen pro širokou veřejnost, ale zejména i pro alergiky. PES HCS vlákno, ze kterého produkujeme výplňové kuličky, jinak také nazývané jako „duté vlákno“, je syntetický materiál, který nejvěrněji napodobuje vlastnosti přírodních výplní. Naše polštáře opatřené touto výplní můžete podle potřeby průběžně doplňovat, nebo naopak tuto výplň odebrat dle vaší potřeby a libosti. Duté vlákno má výborné izolační vlastnosti, drží tvar, je vzdušné a lehké.

Víme, že kvalita spánku může záviset i na použitých ložních materiálech, jako je matrace, povlečení, polštář, deka apod. Proto mám na Vás jednoduchou otázku. Jak se ukládáte k spánku?

Je to poloha na zádech, břichu nebo na boku? Například polštář je velice individuální a subjektivní záležitost a proto ten který bude vyhovovat vám, nemusí vyhovovat vašemu partnerovi nebo ostatním členům rodiny.

Jak tedy správně vybrat polštář?

 • spím na boku, proto budu preferovat polštář tvrdý, vyšší a pevnější. Polštář mi pěkně vyplní prostor mezi krkem a postelí a tím poskytne ramenům dostatečnou oporu (doporučujeme: 90 x 70 cm, 1 100 g)
 • spím na břiše, takže se naopak rozhodnu pro polštář měkký a nízký. Je to přesně ten polštář, který se přizpůsobí hmotnosti vašeho těla a umožní páteři zůstat v rovině (doporučujeme: 60 x 40 cm, 350 g)
 • spím na zádech, a tudíž volím polštář střední výšky i měkkosti (doporučujeme: 80 x 40 cm, 650 g)

Pokud spánkové polohy střídáte a trpíte, poněkud neklidným spánkem, měli byste sáhnout po středně velkém a měkkém polštáři. Tato varianta je pro vás nejoptimálnější a polštář vám poskytne dostatečnou oporu při jakékoliv poloze.

(doporučujeme: 90 x70 cm, 900 g)

Polštář zip

Klasický prošívaný polštář pro zvýšené nároky na hygienu lůžka. Výplň polštáře zajišťují polyesterové kuličky, které jsou zárukou měkkosti a výrazně zamezují sléhavosti polštáře. Výplň polštáře je možné opět doplňovat. Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

Složení: Micro-100% Polyester, PES výplňové kuličky

 • 50 x 70 cm
 • 90 x 70 cm
 • Polštář + výplň 1350g
 • 90 x 70cm

Klasický prošívaný polštář pro zvýšené nároky na hygienu lůžka. Výplň polštáře zajišťují polyesterové kuličky, které jsou v pratelném PP sáčku se zipem. Výplň můžete libovolně doplňovat, čí ubírat. Svrchní potah lze prát samostatné, tím prodloužíte životnost kuličkové výplně. Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

Složení: Micro-100% Polyester, PP, PES výplňové kuličky


Výplně do polštářů

Složení: Micro-100% Polyester, PES výplňové kuličky

Doporučujeme praní při teplotě na 60 °C s pomalým odstředěním.

 • 40 x 40 cm
 • 50 x 50 cm
 • 40 x 60 cm
 • 40 x 80 cm

V nabídce máme náhradní balení kuličkové výplně po 1kg!