Proševy (Rámový prošívací stroj)
Deky, polštáře, výplně, matracové potahy a chrániče
V roce 2013 jsme rozšířili svoji činnost o výrobu proševů, ze kterých dále produkuje prošívané deky, polštáře, matracové chrániče a zejména matracové potahy. Tím jsme zkvalitnili možnosti vzájemné spolupráce s předními prodejci, neboť nabízený a vyrobený sortiment produkujeme dle jejich zadaného designu.
Proševy vyrábíme na dvou strojích, se zcela odlišnou technologií prošívání. Zatímco kontinuální stroj Vám nabízí prošití materiálu nepřetržitě, tak rámový stroj přošívá na principu uzavřeného vzoru.
Touto činností výrobně uplatníme nabízený sortiment, jako jsou PES objemová rouna, PP netkané textilie a v neposlední řadě i nabízené materiály PES Yersej, které jsme dosud nabízeli jen velkoobchodně.
Na základě Vaší poptávky Vám zpracujeme základní cenovou nabídku na výrobu požadovaného proševu. Rovněž Vám můžeme nabídnout všechen materiál k výrobě proševu.
Co to prošev vlastně je?
Prošev je výrobek, který vyžaduje další zpracování. Skládá se z několika vrstev materiálu, které jsou k sobě pevně prošity. Nejčastěji se prošívá látka s polyesterovým rounem (vatelínem). Např. prošev na deky je složen z látky, rouna a látky, ale u polštáře nebo matracového proševu prošíváme látku, rouno a netkanou textilii.
Jak správně prošev vybrat?
Chcete si z proševu ušít kvalitní prošívanou deku, která v zimě zahřeje? Nebo naopak si potřebujete spíchnout polštář na chalupu? Deka si vyžaduje úplně jiné složení než polštář. Proto je důležité znát, na co budete prošev potřebovat a na základě toho Vám doporučíme přesný typ proševu.
Složení u proševů je jako kuchařka, kam se hodí jedno, nemusí se hodit druhé.
Napište nám na sicidilna@tarotex nebo přímo volejte 777 722 495 a my Vám rádi poradíme.
Jaký je rozdíl mezi kontinuálním a rámovým prošívacím strojem?
Kontinuální prošívací stroj nabízí prošití materiálu tzv. nepřetržitým vzorem. Jedná se např. o různé typy vlnek a čar. Na stoji je potřeba nastavit určitý počet jehel, které jsou umístněny na liště v různých vzdálenostech. Takto přestavit stoj, na požadovaný vzor, může trvat i několik hodin, proto je z ekonomického hlediska, důležité, aby po přestavbě činila výroba proševů min. několik stovek metrů. Tyto proševy jsou tedy zajímavé především pro velkoodběratelé, ale ani malý prodejci nemusejí zoufat! I pro Vás máme na skladě pár rolí, které jsou ihned k dispozici.
Oproti tomu rámový prošívací stroj je záležitostí prakticky kusu. „Rámovka“ funguje na principu jedné jehly, která se pohybuje v rámu a má tedy nepřeberné možnosti prošití. Stoj je přednastaven na několik základních vzorů … stačí si jen vybrat. Samozřejmostí je i zpracování Vašeho vlastního vzoru nebo loga.
Kde všude můžu proševy využít?
Naše proševy jsou určeny k výrobě dek, polštářů, matracový chráničů a matracových potahů, ale meze využití se nekladou.
Další zpracování Vám můžeme nabídnout přímo v naší šicí dílně. Stačí nás kontaktovat na 777 722 495 nebo obchod@progymprofesional.cz.
Počítačově řízený jednojehlový prošívací stroj s vázaným stehem
- Moderní upínací rám z hliníkových profilu.
- Extra velká šicí plocha (až 228x254cm).
- Díky moderní konstrukci pohyblivé šicí hlavy je zapotřebí téměř o polovinu méně prostoru pro instalaci a provoz stroje než u konvenčních strojů se stacionární šicí hlavou.
- Schopnost stroje šítí vpřed i vzad (opačný směr programu, návrat v programu) jak v rychlém tak i v pomalém režimu umožňuje jednoduché opravy nebo napojování vzoru např. při přetržení nití nebo při nedostatku spodní nitě.
- Automatický systém mazání minimalizuje potřebu servisních zásahů a snižuje nároky na pravidelnou údržbu.
- Přenastavení stroje při změně tloušťky šitého materiálu je díky snadné změně vzoru, rychlosti šití a délky stehu rychlé a efektivní.
- Stroj je vybaven průmyslovým počítačem, který umožňuje uchovávat až tisíce vzorů, které lze jednoduchým způsobem měnit.
- Stroj je vybaven vlastní diagnostikou a případné poruchy jsou indikovány na displeji počítače.
- Vzory lze programovat jak přímo ve stroji, tak i pomocí externího software.
